• APN Olimp Ciechanów triumfuje w międzynarodowym turnieju!

  APN Olimp Ciechanów triumfuje w międzynarodowym turnieju!

  Wielki sukces młodych piłkarz APN Olimp Ciechanów. Podopieczni trenera Piotra Gruszczyńskiego okazali się najlepszym zespołem w kategorii U-13 podczas rozegranego w Czechach międzynarodowego turnieju Praque Strahov Cup 2017.

  W Pradze wystąpiło ponad 100 drużyn z całego świata, które rywalizowały w 10 kategoriach wiekowych. Zawodnicy znad Łydyni walczyli w kategorii do lat 13, w której zagrało 15 ekip podzielonych na trzy grupy. Po losowaniu ciechanowianie trafili di najsilniejszej grupy B, gdzie mierzyli się z rówieśnikami z Czech, Niemiec, Włoch i Austrii. – Nasi zawodnicy w rozgrywkach grupy B spisali się znakomicie. W sobotę przy upalnej pogodzie rozegrali 4 spotkania, w których wywalczyli 7 punktów i tym samym awansowali do fazy finałowej Challenge Cup – relacjonuje trener Piotr Gruszczyński.

  W grupie finałowej APN Olimp zagrał z drużynami z USA i Niemiec. W pierwszym spotkaniu, dzięki trafieniu Piotra Piątkowskiego, ciechanowianie pokonali 1:0 US Youth Soccer KMC. Bezbramkowy remis z TV Oberndorf z Niemiec oznaczał, że piłkarze Piotra Gruszczyńskiego wygrali swoją grupę i awansowali do wielkiego finału. Tam stanęli naprzeciw SC Köpenicker Berlin. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której dzięki bramkom kapitana zespołu Krzysztofa Bednarskiego i Piotra Piątkowskiego APN Olimp prowadził 2:0. W drugiej odsłonie, mimo kilku okazji do zdobycia bramki, wynik nie uległ zmianie i tym samym ciechanowianie wygrali cały turniej!

  W całych rozgrywkach APN Olimp Ciechanów przegrał tylko jeden mecz (0:1 z Appiano z Włoch ) i stracił tylko jednego gola. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Piotr Piątkowski – autor 3 trafień. Zawodnicy mieli jednocześnie okazję zagrać na największym stadionie świata Strahov oraz zwiedzić samą Pragę. Poniżej komplet wyników APN podczas turnieju:

  Grupa B

  Wyniki:

  SC Lüdenscheid (Niemcy) – APN Olimp Ciechanów 0:0

  ATSV Fischamend (Austria) – APN Olimp Ciechanów 0:1. Bramka: Szymon Chodupski

  FK Přelouč (Czechy) – APN Olimp Ciechanów 0:3. Bramki: Piotr Piątkowski, Marcin Bobiński, Maksymilian Marciniak.

  APN Olimp Ciechanów – FC Appiano (Włochy) 0:1

  Grupa finałowa Challenge Cup:

  US Youth Soccer KMC (USA) – APN Olimp Ciechanów 0:1. Bramka: Piotr Piątkowski.

  TV Oberndorf 1862 (Niemcy) – APN Olimp Ciechanów 0:0

  US Youth Soccer KMC (USA) – TV Oberndorf 1862 (Niemcy) 3:2

  FINAŁ:

  SC Köpenicker Berlin – APN Olimp Ciechanów 0:2. Bramki: Krzystof Bednarski i Piotr Piątkowski.

  Kadra APN Olimp Ciechanów U-13 na Turnieju Praque Strahov Cup 2017:

  Filip Gnas, Jakub Przybylski, Łukasz Borkowski, Kamil Niekraś, Krzysztof Kraszewski, Maciej Wróblewski, Szymon Chodupski, Krzysztof Bedanarski, Oliwier Lech, Piotr Piątkowski, Marcin Bobiński, Maksymilian Marciniak, Mateusz Susek, Kamil Maruszewski, Jakub Jakimiec, Wiktor Stryjewski, Jakub Sawicki, Marcin Sobierajewski. Trener: Piotr Gruszczyński.